2025.03.31-én aláírása került a Kollektív Szerződés az egyetemen

Hírmondó:
Erősödő szakszervezeti érdekképviselet
Prof. Dr. Kovács Levente rektor és Megyeri Zoltán az FDSZ-OE elnök aláírta a Kollektív Szerződést az egyetemen.
A közösség, szolidaritás biztonságot ad. A szakszervezet a munkavállalók érdekvédelme érdekében létrejött szervezet, amely rendezett munkaügyi kapcsolatokat, kiszámítható juttatási rendszereket biztosít. A Kollektív Szerződés kötésével többletjogok és juttatások érhetők el, a szakszervezeti tagságért cserébe. A szervezt szolgáltatásai: jogi és szociális segítségnyújtás, kulturális, beiskolázási- és üdülési támogatás munkaügyi és munkabér érdekképviselet. Az egységes fellépés szintlépést, érdemi előrehaladást jelent a döntéshozatalban. előrehaladást jogellenes munkaügyi vitákban. Azok a munkavállalók, akik úgy érzik, érdekképviseletre van szükségük, a honlapon lévő belépési nyilatkozatot érdemes kitölteniük és scan-elve elküldeni a megyeri.zoltan@uni-obuda.hu e-mail címre.
Honlap: FDSZ ÓE (uni-obuda.hu)
Éleződő válság, elmaradó válságkezelés
2025.02.17.
A 21. század harmadik évtizedébe lépve számos válsággal kell szembenéznünk, amelyek közvetetten és közvetlenül is kihatnak a munka világára. Az átalakulások következtében a munkavállalás körülményei egyre bizonytalanabbak lettek, a munkaterhek pedig folyamatosan növekedtek. A munka világának változásai jól látszanak, és könnyen megállapítható, hogy nem a munkavállalóknak kedveznek. Ez egy általános trend, de Magyarországon ez egy olyan elhúzódó válsággal terhelt folyamat, amelynek okai számtalan hibás, át nem gondolt, csak rövidtávú érdekeket figyelembe vevő és erőszakosan keresztülvitt kormányzati döntésekre vezethetők vissza. Az utóbbi években számtalan konfliktus alakult ki a kormányzat és a munkavállalók között, amelynek eredményeként romlottak a munkavállalás körülményei. Ez visszatükröződött az állami szférához kötődő foglalkoztatottak viszonyaiban, akiknek munkaterhei folyamatosan nőttek, munkakörülményei romlottak, de a jövedelmi viszonyai alapvetően nem sokat javultak. Minden béremelést a munkaterhek aránytalan növelése vagy az autonómia megnyirbálása követett. Az igazságszolgáltatásban dolgozók, különösen a bírák, az orvosok és a köztisztviselők tiltakozása ezekre az intézkedésekre adott válasz, amelyet a kormány nem, vagy csak nehezen akar meghallani. Az egyeztetések elmaradnak vagy kiüresednek, így csak a tiltakozások radikálisabb formáiban lehet bízni. A Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete kéri, hogy a kormány üljön le tárgyalni az ágazati
szakszervezetekkel, és érdemben javítsa az államhoz köthető munkahelyeken dolgozók jövedelmét és munkakörülményeit.
-
Az FDSZ támogatja a Zeneművészeti Egyetem dolgozóinak törekvését
A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Magyarország egyik legrégibb és legelismertebb felsőoktatási intézménye, amelynek oktatói és munkatársai az utóbbi hónapokban többször is méltatlan helyzetbe kerültek. A Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezetének elnöksége ezúton fejezi ki szolidaritását az egyetem dolgozóival, illetve messzemenően támogatja a béremelésre és az egyetemi autonómia tiszteletben tartására irányuló törekvéseiket.
-
A BME is aláírás gyűjtésbe kezdett
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem is nyílt levelet fogalmazott meg a fenntartó részére, elkezdődött a dolgózói aláírásgyűjtés. Az FDSZ támogatja kezdeményezésüket. NYÍLT LEVÉL AZ ÁLLAMI FELSŐOKTATÁSI INTÉZMÉNYEK FENNTARTÓJÁNAK Csatlakozva az Eötvös Loránd Tudományegyetem dolgozói kezdeményezéséhez, mi, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem alulírott dolgozói elfogadhatatlannak tartjuk, hogy a közoktatási szektorban zajló bérrendezéssel egy időben…
FDSZ elnökség